Home :Fylde Veterans Bowling League - 2024
HomepageFylde Veterans Bowling League - 2024

Fylde Veterans Bowling League - 2024


  • Top 15 Leading Aggregates 2024

Updated - Thursday 18th July 2024, 20:26

Division 1 (North)

   Name   TeamPld Won Agg Pts 
 Roy Dickerson Carleton14 12 95 19 
 Ian Court Norbreck14 12 87 18 
 John Foulds Belmont 13 12 88 17 
 Stephen Hankey Fleetwood C.C.15 12 87 16 
 David Wilson Carleton13 10 83 15 
 David Rogerson Norbreck14 10 74 15 
 Steve Walker Strawberry Gardens15 10 61 15 
 Paul Hardie Park Club Cleveleys13 24 14 
 Nick Hopwood Fleetwood BC B13 76 13 
 Dave Porter Norbreck15 47 13 
 Gary Bullen Thornton BC13 37 13 
 Syd Fish Fleetwood C.C.13 11 13 
 Darren Gardner Carleton99 12 
 Paul Taylor Carleton13 63 12 
 Gary Entwistle Park Club Cleveleys 'A'13 40 12 

Division 2 (North)

   Name   TeamPld Won Agg Pts 
 Mark Robinson Blackpool Subs14 12 90 18 
 Gary Bowler Claremont Park A12 11 120 17 
 Tony Thorpe Cavendish Park BC 11 11 94 17 
 Bob Bennett Cleveleys WM14 11 104 16 
 Vic MacDonald Cleveleys WM12 10 100 15 
 Paul Finch Hambleton13 10 89 15 
 William Freel Claremont Park A14 10 55 15 
 Stephen Leigh Blackpool Subs14 10 39 15 
 George Elrick Fleetwood BC14 10 33 15 
 David Wiles Claremont Park A12 10 74 14 
 Hugh Simpson Blackpool Subs10 67 13 
 David Ramsden Claremont Park A13 54 13 
 John McGeever Blackpool Subs13 39 13 
 Paul Minns Jubilee Gardens A13 29 13 
 Clive Wilkinson Hambleton12 28 13 

Division 3 (North)

   Name   TeamPld Won Agg Pts 
 Glenn Robinson Anchorsholme 12 10 77 14 
 Steve Gomersall Bispham Cons B11 57 14 
 Les Ormerod Norbreck 'A'12 10 84 13 
 Michael Barks Bispham Cons B78 13 
 David Holyoake Bispham Cons B11 78 13 
 Dave McLoughlin Thornton BC A11 66 13 
 Eric Moore Bispham Cons B10 44 12 
 Gerald Shatwell Anchorsholme 11 26 12 
 Brian Dudley Bispham Cons B10 63 11 
 Roy Ward Ashdell A12 48 11 
 Mike Sillis Fleetwood BC A 11 47 11 
 Dale Phillips Norbreck 'A'11 45 11 
 Julie Twiss Ashdell A12 39 11 
 Cliff Carter Anchorsholme 13 23 11 
 Michael Orr Jubilee Gardens12 13 11 

Division 1 (South)

   Name   TeamPld Won Agg Pts 
 Graham Warrington South Shore14 13 150 19 
 Ken Lawton South Shore14 13 116 19 
 Dave Ashworth South Shore14 13 169 18 
 Robert Johnston Marton Institute14 12 98 18 
 Tony Ashurst Marton Institute13 11 99 17 
 Kenny Campbell Layton Amateurs13 10 70 16 
 Stan Holland Marton Institute13 10 66 16 
 Tom Walmsley South Shore13 11 131 15 
 Colin Wright Highfield13 11 78 15 
 Kenneth Barks South Shore12 10 91 14 
 David Wiles Claremont Park12 10 74 14 
 Sue Tomlinson Boundary Park13 10 63 14 
 Ray Steele South Shore14 11 52 14 
 Colin Yates Watson Park14 29 14 
 Steve Gomersall Bispham Cons14 18 14 
Homepage HomeLike us on Facebook FacebookOnline-Bowls 1998 - 2024